Dalyvavome integruotų pamokų cikle

 

 edited intro flioksai

Dalyvavome integruotų pamokų cikle

20170131 082153 resized 1Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 5 a klasės mokiniai vasario mėnesį dalyvavo integruotose pamokose, kuriose persipynė Užgavėnių kaukių gamyba su muzikiniu Užgavėnių folkloru. Pamokas vedė dailės mokytoja Ernesta Boželytė – Liobienė, technologijų mokytojai Rita Dijokienė ir Algimantas Avulis bei muzikos mokytoja Eglė Alenskaitė. Integruotų pamokų tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi etninėmis tradicijomis, mokytis gaminti kaukes, susipažinti su muzikiniu folkloru, kurį būtų galima pritaikyti švenčiant Užgavėnes.

 

Pamokų ciklo metu visi mokiniai gamino kaukes „papjė mašė“ technika. Pirmiausiai skrupulingai buvo išgaunamos norimos kaukės formos, vėliau klijuojama 6-8 popieriaus sluoksniai, kurie sudarytų tvirtą kaukę. Keletą dienų džiovintas kaukes ir nuimtas nuo formos teko padailinti, suformuoti akių ir burnos ertmes. Vėliau vyko dažymo ir dekoravimo darbai, kuriuos smagiai palydėdavo Užgavėnių dainų dainavimas.

Pagamintas kaukes teko pritaikyti praktikoje: jas dėvėjome mokyklos Užgavėnių šventėje, sukantis smagiuose rateliuose ir dainuodami, degindami Morę ir vydami žiemą iš kiemo. Kaukių gamyba – ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas. Visa tai nesusiformuoja su lig vienu rankos mostu. Panašiai kaip ir tradicijos formuojasi daugybę metų, taip ir kaukės tvirtumas priklauso nuo popierėlių sluoksnių gausos.

5a klasės mokiniai