„Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“

 

 edited intro flioksai

„Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“

eTaip vadinosi respublikinis kūrybinis etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkursas, kurį 7 kartą organizavo Kauno tautinės kultūros centras. Vos tik paragintos etninės kultūros būrelio vadovės, mokytojos Eglės Alenskaitės, suskubome ieškoti senovinio namų apyvokos daikto, kurį galėtume susieti su mūsų šeimų istorijomis.

Grumdė – senovinis skalbimo įrankis, kuris puikiai derėjo prie močiutės pasakojimų apie skalbimą praeityje. Mokytojos padedami sudėliojome pasakojimo mintis, kūrėme vaizdo klipą, atitinkantį pasakojimo turinį, ir ruošėme jo pristatymą konkursui. Ruoštis konkursui buvo be galo miela, nes prisilietėme prie šeimų praeities, labiau pažinome etnografinius daiktus, naudotus praeities buityje, ieškojome jų prasmės ir reikšmės žmogui, mūsų tėvams ir seneliams.

Svarbiausias mūsų tikslas buvo dalyvauti konkurse, parodyti savo šeimų praeities fragmentą, pažvelgti į kitų pasirodymus, pasisemti iš jų patirties.

Tačiau neslėpsime, buvo labai malonu išgirsti komisijos paskelbtus rezultatus, kai 1-ąja vieta buvo įvertintas būtent mūsų pasirodymas. Dėkojame mokytojai ir savo šeimoms, kurios padėjo atsakingai ruoštis konkursui.

View the embedded image gallery online at:
http://stankeviciaus.lt/index.php/1220-qwe#sigFreeIde9636aa6dd

        Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos etninės kultūros būrelio dalyvės Aušrinė Lietuvninkaitė ir Vakarė Jakimavičiūtė