Pamoka kitaip

 

 edited intro flioksai

Pamoka kitaip

           5 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 5B klasės mokiniams vyresnioji informacinių technologijų mokytoja Neringa Urbonavičienė organizavo informatikos pamoką skaitykloje. Ją vesti padėjo bibliotekos vedėja Laima Vaičiūnienė ir 8A klasės mokinė Aida Paukštytė. Pamokos tema  buvo apie   tinklo etiketą.

Tinklo etiketas (angl.Netiquette, „network“ – tinklas ir pranc.etiquette – etiketas) – bendravimo žiniatinklio taisyklių rinkinys, žiniatinklio etiketas. Šios taisyklės surinktos 1995 metų spalio mėn. aukščiausios pasaulinio tinklų institucijos „Internet Engineering. Tinklo etiketą galima būtų palyginti su garbės kodeksu

        Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę patys teisingai pasirinkti, kurie patarimai tikrai realūs, o kurie tiesiog kėlė šypseną. Aida penktokams pasakojo, kaip socialiniai tinklai veikia gyvenimą. Pakomentavo etiketo konsultanto Jo Bryant patarimą, ką daryti patekus į „nepatogias“ situacijas socialiniuose tinkluose. A.Paukštytė penktokams pateikė dešimt etiško bendravimo internetu patarimų, kuriuos įteikė surašytus į atmintines. Ir bent pora kartų pakartojo, kad bendraudami internete mokiniai privalo būti akylūs kaip ir tikrovėje, o prieš atskleisdami savo asmeninius duomenis, devynis kartus pagalvotų. Vyresnioji informacinių technologijų mokytoja Neringa Urbonavičienė mokiniams padėjo įtvirtinti pamokoje įgytą informaciją. O Aida su penktokais žaidė žaidimą apie kompiuterio virusus. Juos naikino teisingi mokinių atsakymai. Pamokos pabaigoje visi patogiai įsitaisė ant skaityklos žaliojo kilimo ir išmoko pratimų, lavinančių atmintį. Mokiniai suprato, kad internete reikia elgtis atsargiai, būti mandagiais  ir pagarbiais.

View the embedded image gallery online at:
http://stankeviciaus.lt/index.php/1269-lk#sigFreeId2eb8007448

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 8A klasės mokinė Aida Paukštytė