Kelionė į Varšuvą bei Koperniko mokslo centrą

 

 edited intro flioksai

Kelionė į Varšuvą bei Koperniko mokslo centrą

20170511 124145 HDR resizedKelionė prasidėjo ketvirtą ryto. Iš mokyklos mes išvykome autobusu ir pasukome Lenkijos link. Važiavo įvairių klasių mokiniai.

              Kai nuvykome į Varšuvą, pirmasis mūsų sustojimas buvo ,,Koperniko mokslo centras“. Tai moderniausias Europoje technologijų muziejus, įsikūręs ant Vyslos upės kranto.

Jame svajonės ir stebuklai tampa realybe. Mes šiame mokslo centre praleidome beveik  keturias valandas ir tai buvo viena įdomiausių lankytinų vietų gyvenime. Mikalojus Kopernikas, kurio vardu pavadintas mokslo centras, -  tai vienas garsiausių lenkų kilmės mokslininkų, tačiau ir puikiai visame pasaulyje žinomas astronomas, matematikas ir ekonomistas. Jis paneigė tuo metu įsigalėjusią teoriją, kad Žemė yra visatos centras. Mokslo centras mus  nustebino savo dydžiu ir lankytojų gausa. Ekspozicijos išsidėsčiusios salėmis per du aukštus. Interaktyvios ekspozijos leido pažinti fizikinius, cheminius, stichinius gamtos reiškinius, žmogaus anatomiją, civilizacijos raidą, mūsų planetai kylančius ekologinius iššūkius. Štai tik įėjus dėmesį patraukia keista konstrukcija, tam tikroje plokštumoje švytuojantis kamuolys. Išsiaiškiname, kad jis švytuoja dėl žemės sukimosi ir taip paliečia vis skirtingus pagaliukus. Buvo įvairiausių eksponatų. Patekę į medicinos salę susipažįstame su žmogaus vidaus organų sandara, pasitikriname pulsą, kraujospūdį. Minant dviratį šalia netikėtai įsijungia šviesa ir pasirodo netikras skeletas. Taip galite matyti, kaip jūsų kūno griaučiai atrodo sėdint ant dviračio. Kiek vėliau patenkame į kompiuterių salę. Čia kiekvienas gali spręsti įvairius dalykus nusakančius testus, susijusius su asmenybe, pavyzdžiui, asmenybės tipą ir pan. Muzikos  salėje išbandėme  didžėjų techniką bei galėjome  pagroti lazerine arfa. Nuo tikros ji skiriasi tik tuo, kad joje tiesiog nesimato stygų. Meno salėje  neatsispiriame galimybei pasijusti menininkais ir pabandyti profesionaliai nupiešti žmogaus portretą. Išbandome dar keletą keistenybių. Nukeliaujame į optinių iliuzijų kambarį. Tęsdami savo žygį nusprendžiame išbandyti žemės drebėjimo ir skęstančio laivo imitaciją.
                              Susėdę į autobusą pasukome link Varšuvos senamiesčio. Mūsų laukė apžvalginė ekskursija pėsčiomis, kurios metu susipažinome  suVaršuvos senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai Karalių rūmai, paminklas karaliui Žygimantui III Vazai, Turgaus aikštė su buvusiais pirklių namais, Šv. Jono krikštytojo katedra, gynybiniai senamiesčio įtvirtinimai. Vienas žinomiausių senamiestyje kelių – Karališkasis traktas, kuriuo einant atsiveria vaizdas į puikiausius rūmus: Prezidentūrą, Universitetą, Mokslų akademiją, paminklus A.Mickevičiui, J. Poniatovskiui, M. Kopernikui, Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje ilsisi vieno žymiausių lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdis.

                             Grįžę į autobusą pasukome namų link. Kelionė užtruko visą dieną. Norėčiau tą dieną pakartoti dar ir dar.

                             Nour Abou-Sahyoun, Mantė Kalinauskaitė 6 a kl.