Įspūdžiai iš „Vernito“ fabriko

 

 edited intro flioksai

Įspūdžiai iš „Vernito“ fabriko

      4 Intensyviai tęsiasi mokinių pažintys su tėvų profesijomis. Gegužės 24 d. 7a klasės mokiniai su technologijų mokytojais Rita Dijokiene ir Algimantu Avuliu apsilankė AB „Vernitas“. Pasitikusi įmonės atstovė labai mielai aprodė fabriką, supažindino su jo istorija, cechais, kuriuose vyksta įvairūs siūlų gamybos etapai.  Įmonė įkurta 1975 metais kaip Kapsuko putliųjų verpalų fabrikas. Tada fabrike dirbo 15000 darbuotojų.  Šiuo metu įmonėje dirba apie 400 darbuotojų.

Sukurta produkcija eksportuojama į Rusiją, Ukrainą, Lenkiją, Prancūziją, Vokietiją, Kazachstaną. Lietuvoje parduodama apie 25 % produkcijos. Svarbu ne tik pagaminti, bet ir surasti pirkėją, kuriam reikalinga įmonės produkcija.

       Mokiniai turėjo galimybę susipažinti, kaip tekstilės pluoštas tampa siūlu.  Įspūdingai atrodė įrengtas verpalų dažymo baras, kuriame jau yra sukurta daugiau kaip 3 tūkstančiai dažymo receptūrų. Didžioji mokinių dalis liko nustebinta darbo specifika, dirbančiųjų darbo sąlygomis. Tai ne blizgantys ofisai, dokumentai aplankaluose, o triukšmingas, dulkėtas, sunkus fizinis darbas. Darbas, kurį atlieka mūsų tėvai ir mamos, ir kurį reikia gerbti.

      Įmonės atstovė net keletą kartą akcentavo apie šiuo metu dedamas viltis į jaunimą, kuris gebėtų savo iniciatyva daug nuveikti  įmonės, miesto bei  visos šalies gerovei.  Ši išvyka buvo ne tik galimybė iš arčiau susipažinti su darbo pasauliu, bet tuo pačiu prisiminti technologijų pamokas, kuriose buvo kalbama apie pluoštų rūšis, jų klasifikaciją.

Rita Dijokienė