Pažintis su Gižų istorinėmis vietovėmis

 

 edited intro flioksai

Pažintis su Gižų istorinėmis vietovėmis

20170530 153139      Gegužės 30-31 dienomis 5a klasės mokiniai kartu su auklėtoja ir mokytoju Artūru Lazausku lankėsi Gižų seniūnijoje. Tai buvo dviejų dienų išvyka, skirta krašto pažinimui ir bendradarbiavimui su tėvais. Apsistojome Rūtos tėvelių Jolitos ir Roberto Sorakų bei močiutės Silvijos sodyboje, esančioje Rūdos kaime (šis kaimas vietos gyventojų ligi šiol vadinamas Šilkalniu). Diena prasidėjo palapinių statymu ir įsikūrimu. Bendri pietūs, vakarienė ir pusryčiai - itin svarbus klasės bendruomeniškumo stiprinimo momentas. Virėme kartu su auklėtoja ir Rūtos mama. 

     Ekskursijos metu turėjome puikų žygį pėsčiomis, kurį vedė gižietė Onutė Maksvytienė. Eidami 8 kilometrų atstumą aplankėme vokiečių karių kapines Gurbšilyje, Gižų- Rūdos kapines, kur palaidotas kun. Lukas Staugaitis, jis paruošė ir išspausdino ,,Lietuvišką elementorių“. Ilsėjomės prie Gižų bendruomenės namų, apžiūrėjome Šv. Antano  bažnyčią, vaikščiojome dvarvietėje, prisėdome prie istorinės liepos. 

     Atokvėpis po žygio, laužo kūrenimas, ilgi pašnekesiai prie jo ir palapinėse, vaistažolių ir augmenijos pažinimas - tai antroji ekskursijos dalis. 

     Dėkojame Rūtos šeimai už mielą priėmimą ir smagų laiką jų sodyboje.

        5a klasės seniūnas Jonas Liorentas