Kasmetinis susitikimas dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

 

 edited intro flioksai

Kasmetinis susitikimas dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

19021694 252777921866680 1340598589 nDieninės vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Sveikuolių vasarėlė“ organizavimas jau tapo tradicija Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje. Kiekvienais metais čia susirenka nemažas būrys vaikų, norinčių aktyviai ir turiningai praleisti laiką. Birželio 5 – 9 dienomis mokykloje taip pat veikė dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveikuolių vasarėlė“.

Joje poilsiavo 1 – 4 klasių  mokiniai. Stovykloje 5 dienas keturiose grupėse ilsėjosi 72 mokiniai.

Pagrindinė stovyklos programos veiklos kryptis – organizuoti kuo įvairesnę edukacinę veiklą stovykloje poilsiaujantiems mokiniams. Stovykla buvo bendro pobūdžio, jungianti pažintinę veiklą, sveikos gyvensenos, socialinių įgūdžių lavinimą, vaikų saviraiškos galimybių plėtojimą. Daugiausiai dėmesio skyrėme vaikų pažintinei veiklai, supažindinimui su sveikos gyvensenos nuostatomis, sportinei veiklai, lankėmės įvairiose įstaigose, poilsiavome gamtoje.

Per penkias dienas daug nuveikėme ir pamatėme.  Kiekvieną dieną veiklas pradėdavome rytine mankšta. Pirmą stovyklos dieną vaikai praleido kartu - keliavome į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmo. Grįžę į mokyklą vaikai žaidė kvadratą, pildė stovyklos dienoraštį.

Likusias dienas veiklos buvo suskirstytos atskiroms grupelėms. Stovyklautojams buvo surengta išvyka į J. Basanavičiaus gimtinę. Joje vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Pro vaikystės langą“. Vaikai susipažino su tipiška Suvalkijos pasiturinčio ūkininko sodyba, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiai, išklausė pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius. Jauniausieji stovyklos dalyviai gavo užduotį – nupiešti tai, kas labiausiai patiko sodyboje, o vyresnieji gavo užduočių sąsiuvinius su klausimais, mįslėmis ir kryžiažodžiais. Po edukacinio užsiėmimo dar žaidėme ąžuolyne, supomės ant ten įrengtų sūpynių.

Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės lankėsi Paežerių dvare. Čia taip pat vyko edukaciniai užsiėmimai ,,Kaip gyveno mūsų senoliai“ ir ,,Žaidimų pynė“. Edukacinė programa ,,Kaip gyveno mūsų senoliai“, tai praktinė pažintinė programa, kurios metu vaikus supažindino su XIX  a. pab. – XX a. I-IV dešimtmečio Sūduvos krašto valstiečių kasdieniniais darbais ir buitimi. Programos metu vaikai susipažino su darbo įrankiais, kurie buvo naudojami žemdirbystėje, javų rūšimis bei valymo mašinomis. Buities skyriuje susipažinome su indais, medžiagomis iš kurių jie pagaminti,  apšvietimo priemonėmis, jų veikimo principais. Edukacinės programos ,,Žaidimų pynė“ metu vaikai žaisdami susipažino su etnokultūra. Užsiėmimo metu buvo pasakojama žaislų atsiradimo istorija, jų gaminimo procesas, pristatomos medžiagos, iš kurių buvo gaminami žaislai. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai žaidė XX a. ir XXI a. judrius bei loginius komandinius žaidimus, kurių metu susipažino su senaisiais buities daiktais. Vaikai grįžo geros nuotaikos ir parsivežė labai daug gerų įspūdžių.

Taip pat vaikai lankėsi Fėjų slėnyje, kuris yra įsikūręs Garliavoje. Tai Lietuvoje analogų neturinčių knygų ,,Miglų slėnio Fėjų pasakos“ ir Miglų slėnio Fėjų burtai“ personažų galerija. Čia vaikai galėjo pasinerti į tikrą pasakų pasaulį, susipažinti su tikrais pasakų herojais ir dalyvauti viktorinoje – loterijoje.

Buvo suorganizuota išvyka ir į Marijampolės apskrities priešgaisrinę gelbėjimo stotį. Vaikai lankėsi II komandos patalpose. Čia vaikams išgirdo apie ugniagesių gelbėtojų darbą, kaip reikėtų elgtis įvairiose gyvybei pavojingose situacijose ir kaip saugiai atostogauti vasarą. Smagiausia apsilankymo dalis buvo ugniagesių gelbėtojų įrangos ir automobilių apžiūra. Vaikai galėjo apsirengti ugniagesių gelbėtojų aprangą, pakilnoti įvairius įrankius ir pabendrauti su pačiais ugniagesiais gelbėtojais. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių.

Stovyklos uždarymo renginyje vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais, išsakė savo patirtas emocijas. Atsisveikinant kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas padėkos raštu už gerą nuotaiką ir puikų dalyvavimą stovykloje. Vaikai iš stovyklos išsinešė daug įspūdžių ir gerą nuotaiką atostogoms. Net nepajutome, kaip praėjo stovykla.

Dėkojame vaikų tėveliams už edukacinių veiklų apmokėjimą, pedagogams, dirbusiems stovykloje.

 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė