Edukacinis pėsčiųjų žygis „Grafienės Butlerienės Rožančkeliu“

 

 edited intro flioksai

Edukacinis pėsčiųjų žygis „Grafienės Butlerienės Rožančkeliu“

20170916 090132Rugsėjo 16 dieną Kvietiškio dvare vyko Europos paveldo diena „Kvietiškio dvaro sakmė“, kuri prasidėjoiš pat ryto - naujojo turistinio maršruto pristatymu „Grafienės Butlerienės Rožančkeliu“.

Pati žygio idėja ir pavadinimas kilę iš istorinių faktų. Marijampolės miesto pradžia yra Kvietiškio dvaras, kurį 1717 m. pastatė Prienų seniūnas Morkus Antanas Butleris ir jo žmona Pranciška Ščiukaitė - Butlerienė. Legendomis apipintas pasakojimas, kaip grafas pasirinko savo dvarui vietą, o grafienė bažnyčiai.

Pasakojama, kad grafienė Pranciška Butlerienė rinkti vietos bažnyčiai iš Kvietiškio dvaro Šešupės pakrante ėjusi kalbėdama rožančių. Po kiekvienos „Tėve mūsų“ maldos buvo sodinama liepa, o Rožinio pabaiga žymėjo bažnyčios vietą. Kelias, kuriuo ji ėjo, žmonių buvo pramintas Rožančkeliu. Ar taip iš tikrųjų buvo, galima tik spėlioti...

Žingsniuoti grafienės Rožančkeliu ankstyvą šeštadienio rytą pasiryžome ir mes - 6a klasės mokinės. Mes kartu su nedidele žygeivių grupele, vedini maršruto sudarytojos Vidos Mickuvienės, leidomės į menamo Rožankelio žygį. Jis prasidėjo Kvietiškio dvare ir baigėsi prie Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikos. Žygis vingiavo pašešupiu, kartais neišvengiamai nutolstant nuo jo ir vėl priartėjant. Pakeliui apžiūrėjome 1936 metais statytą geležinkelio linijos tiltą, karinį miestelį, Meškučių piliakalnį, praėjome Ramybės parku, radome seniausias miesto kapines tarp Alyvų ir A. Civinsko gatvių, stabtelėjome prie Dramos teatro ir galiausiai pasiekėme bazilikos šventorių.

Pats žygis užtruko 2 valandas, tačiau jis buvo toks įdomus, kad laiko ir atstumo visiškai nepajutome. Mielai dar kartą žygiuotume ir apžiūrėtume dėl programos limituoto laiko nepasiektas istorines vietas.

6a kl. mokinės Ugnė Antanaitytė ir Gabija Kiškytė