Medžiai galiūnai

 

 edited intro flioksai

Medžiai galiūnai

IMG 6076Pagal mokykloje vykdomą neformaliojo vaikų švietimo plėtros projektą 8b klasės mokiniai, lydimi mokytojų Daivos Veselgienės ir Vilmos Lišauskienės, vyko į edukacinę programą „Medžiai galiūnai“.

Programos tikslas – išplėsti mokinių gamtos pažinimo ugdymą, perkelti jį iš vadovėlio į realią patirtį, suteikti galimybę tiesiogiai pažinti mišką bei atrasti žmogaus ir medžio ryšį.

Lektorius Mindaugas Kanišauskas mus pasitiko Glitiškių kaime, Paberžės sen., Vilniaus rajone, ten, kur auga trečias pagal storį ir pirmas pagal aukštį ąžuolas Lietuvoje - Glitiškių ąžuolas. Medžio rūšis – paprastasis ąžuolas. Sužinojome, jog šio ąžuolo kamieno apimtis 1,3 metro aukštyje – 740 cm, medžio aukštis – 24 m., lajos aukštis – 20 m.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai aptarė, kas yra medis. Jie galėjo paliesti, užuosti ir pajausti, koks stiprus žmogaus ryšys su medžiu, kokią stiprią energiją jis skleidžia. Taip pat mokėsi, kaip atpažinti skirtingas medžių rūšis. Kad mokiniai patirtų pažinimo, atradimo džiaugsmą, jie turėjo atlikti praktinę užduotį - apkabinti ąžuolą ir suvokti jo svarbą mūsų gyvenime.

View the embedded image gallery online at:
http://stankeviciaus.lt/index.php/1320-cqda#sigFreeIdbf43ca0123

Mokytoja Daiva Veselgienė