Chemijos ir geografijos mokomės gamybinėje aplinkoje

 

 edited intro flioksai

Chemijos ir geografijos mokomės gamybinėje aplinkoje

                             Spalio 13 d. R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos dešimtokai dalyvavo atviroje integruotoje geografijos - chemijos pamokoje „Aplinkos užterštumo problemos Marijampolės šiluminiuose tinkluose“, kuri vyko įmonės UAB „Litesko“ filiale „Marijampolės Šiluma“. Pamoką vedė geografijos vyresnioji mokytoja Nijolė Birštonienė ir chemijos mokytoja Laimutė Žakienė.  Mokiniai išklausė inžinieriaus Dainiaus Bradūno paaiškinimus apie gamybos procesus, jų vykdymo sąlygas, gaminamą produkciją, kurią tiekia Marijampolės miesto gyventojams.

 

                             Vaikščiodami po įmonės teritoriją, aiškinomės, kokiu principu veikia kaitinimo katilas, kokiu tikslu ir kam kaitinimo procese reikalingas smėlis. Po to apžiūrėjome biokuro rūšiavimo įrengimus, biokuro saugojimo sandėlius. Įspūdingai atrodo, kad žiemą, norint pagaminti miestui reikiamą šilumos kiekį, vienai parai yra sunaudojama apie dešimt vilkikų su puspriekabėmis biokuro.

Apžiūrėdami kaminus, pastebėjome, kad kai kurie kaminai atrodo surūdiję. Paklausus, ar juos kada nors keis naujais, inžinierius Dainius paaiškino, kad šis kaminas pastatytas tik prieš kelerius metus iš ypatingos plieno rūšies - karteno. Aiškinomės, kaip sprendžiamos ekologinės ir aplinkosauginės problemos, domėjomės karjeros galimybėmis ir įmonėje dirbančių specialistų poreikiu, darbo sąlygomis. Grįžę į mokyklą, mokiniai atliko užduotis specialiai paruoštuose darbo lapuose.

                             Dešimtokams ši integruota pamoka labai patiko. Jos metu įgytos žinios, patirti įspūdžiai praplėtė mokinių akiratį, papildė ir įtvirtino žinias, leido surinkti reikalingą informaciją ir užpildyti darbo lapus.

                                                                          

Chemijos mokytoja Laimutė Žakienė