Lietuvos gamtininkas

 

 edited intro flioksai

Lietuvos gamtininkas

       rgamtaSpalio 13 d. Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakultete vyko respublikinis mokinių gebėjimų konkursas „Lietuvos gamtininkas“. Šiais metais į renginį buvo pakviesti 54 pirmą konkurso atrankos etapą laimėję 5–8 klasių dalyviai iš visos Lietuvos. Iš viso konkurse dalyvavo 193 mokiniai. Iš mūsų mokyklos į antrą etapą buvo pakviestos trys 8a klasės mokinės - Edita Lingytė, Greta Juškauskaitė bei Barbora Mačiunskaitė.

                             Visus susirinkusius pasveikino Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto prof. dr. Virginijus Sruoga ir LMNŠC gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis. Po sveikinimų „Lietuvos gamtininko“ dalyvių laukė prof. habil. dr. Jono Rimanto Stonio ir doc. dr. Arūno Diškaus paskaita „Ką reiškia būti gamtininku ?“

Po paskaitos 5–6 ir 7–8 klasių mokinių laukė praktinės ir teorinės užduotys. Užduočių kūrėjai prisipažino, kad užduotys šiais metai buvo ne iš lengvųjų. Reikėjo ne tik vadovėlių žinių, bet ir daug  praktinio gamtos pažinimo. Konkurso metu  mokinės gavo daugiau pasitikėjimo savo žiniomis, pabuvo tarp bendraamžių bei bendraminčių, susipažino su egzotiniais vabzdžiais. Po konkurso vyko užduočių aptarimas, patarimai, kaip paversi gamtos pažinimą dar patrauklesniu gamtos mokslu. Komanda gavo dovanų stalo žaidimą, kuriuo galės dalintis biologijos, chemijos, geografijos bei tikybos mokytojai paįvairindami savo pamokas bei patraukliu būdu perteikdami žinias.  Dalyvėms buvo įteikti pažymėjimai.

Biologijos mokytoja Rita Dijokienė