Pažintis su ropliais

 

 intro ruduo18

Pažintis su ropliais

    r3 Gruodžio 11 dieną net penkios Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos klasės - 3a, 3b, 7a, 7b ir 9 - turėjo neįprastą biologijos pamoką. Į klasę atkeliavo ne kas dieną matomų roplių. Vadovas Žygimantas Bulokas su savimi atsivežė gyvačių, žalčių ir driežų. Jų buvo atvežta ne tik iš Lietuvos – mokiniai turėjo galimybę pamatyti roplius iš tolimų kraštų. Susipažinome su mūsų krašte paplitusiais ropliais, išmokome atskirti, kurie iš jų yra pavojingi, sužinojome apie jų gyvenimo įpročius, paplitimo vietas, mitybą. Pamatėme kukurūzinį ir karališkąjį Taivano žalčius, pieninę ir karališkąją Kalifornijos gyvates.

Apie kiekvieną iš gyvūnų buvo papasakota dar išsamiau, kai kuriuos mokiniai galėjo paliesti. Taip pat pamokoje dalyvavo ir du driežai – barzdotoji agata ir leopardinis gekonas. Mokiniai greitai su jais susidraugavo ir daugiau sužinojo apie jų gyvenimo būdą. Vadovas taip pat papasakojo apie neįprastas sraiges.

       Įdomi pamoka praėjo greitai, tačiau spėjome sužinoti daugiau apie įvairius roplius, kaip elgtis juos sutikus gamtoje ir išmokome jų nebijoti.

Akvilė Aleksaitė, 7a klasė