Augink, rūpinkis, mylėk...

 

 intro narcizai18

Augink, rūpinkis, mylėk...

         auginkLietuvoje pradėta įgyvendinti Šviečiamoji gyvulininkystės programa. Tarp atrinktų dalyvauti ugdymo įstaigų pateko ir mūsų, Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla. 2015/2016 m. m. dalyvausime III modulio programoje, kuris skirtas 5-8 klasių  mokiniams.

        Šviečiamosios gyvulininkystės programos tikslas - skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą ūkininkų auginamais gyvuliais, jų produkcija, naujomis gyvulininkystės technologijomis, gyvulininkystės specialistų darbu. Kaip sako projekto organizatoriai, „vaikai daugiau žino apie Afrikos ar Australijos gyvūnus, nei apie Lietuvos ūkiuose auginamus gyvulius“.

 

            Mokyklą jau pasiekė mokiniams pagal amžiaus grupes parengtos užduočių knygutės.  Visi projekte dalyvaujantys vaikai gaus CD su edukaciniais filmukais apie ūkinius gyvūnus, kuprines, liemenes bei kitokią atributiką.

            Pagal Programą numatyta ne tik teorinis mokymas, bet ir išvykos į ūkius, ekskursijos po universitetų/institutų laboratorijas, susitikimai su gyvulininkystės specialistais. Vaikai lankysis ūkiuose, kur galės pamatyti šiuolaikines gyvulininkystės technologijas, pabendrauti su ūkininkais.

Šią programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centru. Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos biudžeto asignavimų.

           Visų susidomėjusių 5-8 klasių mokinių lauksime jau šį ketvirtadienį (2015-12-10 d.) po šešių pamokų biologijos kabinete. Dėl išsamesnės informacijos, kreiptis į biologijos mokytoją Ritą Dijokienę.