Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla

 

 edited intro100

Paroda „Esame savo šalies gyvenimo dalyviai“

        IMG 8302 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Gražinos Vencienės, kovo 9 dieną dalyvavo atidaryme. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir kitų svarbių valstybės švenčių koncepcija - sutelkti Lietuvos žmones ir užsienyje gyvenančius lietuvius, kartu švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, kovo 11-ąją, skatinti didžiuotis savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais.

Skaityti daugiau...

Šviečiamosios gyvulininkystės programos užsiėmimai

          28938928 2036460186369138 1487972521 o R. Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje kovo 5 ir 9 dienomis vyko Šviečiamosios gyvulininkystės programos užsiėmimai, skirti aštuntokams. Tai buvo integruota biologijos pamoka, kurios metu mokiniai gilino žinias apie dirbtinę atranką, naujų veislių išvedimą. Mokiniai peržiūrėjo filmuotą, projektui skirtą medžiagą, o vėliau bandė žinias pritaikyti paruoštose užduotyse. Užduočių tikslas buvo susipažinti su populiariausiais ūkiuose auginamais gyvuliais, sužinoti apie jų kilmę, prijaukinimą bei šiandien teikiamą naudą.

Skaityti daugiau...

Geografijos olimpiada „Mano gaublys”

Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos 6-8 klasių mokinių geografijos olimpiados „Mano Gaublys“ savivaldybės etapas. Jame dalyvavo 6 mūsų mokyklos mokiniai, besidomintys geografijos mokomuoju dalyku. Sėkmė šiais metais šypsojosi  ir daugiausiai taškų surinko šie mokiniai:

7 klasių grupė: I vieta - Ambrazevičius Simonas 7a kl.

                       II vieta- Merkelytė Juventa 7 a kl.

8 klasių grupė: II vieta - Mickus Deivydas 8 a kl.

Olimpiados užduotys pareikalavo įvairių žinių ir gebėjimų. Prireikė ne tik žemėlapio išmanymo ar teorinių, pamokose gaunamų žinių, bet ir mokėjimo atlikti įvairius skaičiavimus ir matavimus plane. Geografija dar kartą parodė, kad tai platus ir gilus mokslas, nes norint surinkti maksimalų taškų skaičių konkursuose, reikia įdėti nemažai ir savarankiškų pastangų besidomint, kas, kur ir kodėl vyksta pasaulyje. 

Geografijos vyresnioji mokytoja Nijolė Birštonienė

Šalis, kuri mane augina

          20180309 100948 resized Kovo 9 dieną mūsų mokyklos bendruomenė dainų, šokių ir poetinio žodžio koncerte šventė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. 

        Neformaliojo ugdymo organizatorė Eglė Alenskaitė

 

 

Skaityti daugiau...

Skaitovų konkursas

       20180302 095755 Kovo antrą dieną mokykloje vyko 5 -6 klasių moksleivių skaitovų konkursas. Džiugu, kad ir šiandien yra vaikų, mylinčių lietuvišką žodį. Šis konkursas mažiesiems mūsų moksleiviams buvo lyg ir tramplinas į didžiąją sceną: vieniems teko nugalėti auditorijos baimę, kitiems - jaudulį. Tačiau visi stengėsi pasirodyti kuo geriau, tiksliau ir aiškiau perskaityti išmoktą tekstą, perteikti jo mintis, emocijas, o mokytojos vis dėlto turėjo išrinkti geriausius. Taigi I vietą laimėjo 6a klasės mokinė Aistė Krivickaitė, II - 5c klasės mokinė Emilija Dapkevičiūtė, o trečias liko 5a klasės atstovas Augustas Žukauskas.

Skaityti daugiau...