Spektaklio užkulisiai

 

 intro wint18

Spektaklio užkulisiai

20171027 123455Pagal mokykloje vykdomą neformaliojo vaikų švietimo plėtros projektą 6a klasės mokiniai kartus su muzikos ir šokio mokytojomis vyko į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, kuriame lankėsi edukacinėje programoje „Spektaklio užkulisiai“. Ekskursijos metu mokiniai supažino su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu. Taip pat išgirdo pasakojimą apie operos žanro atsiradimą Italijoje bei apie operos vystymąsi Lietuvoje.

Įdomiausia ekskursijos dalyviams buvo praverti tas paslaptingas scenos duris, už kurių atsiveria nepažįstamas technikos ir teatro magijos pasaulis. Scenos užkulisiuose buvo pasakojama apie sudėtingą scenos įrangą, spektaklio eigą.

Apžiūrėjome spektakliuose naudojamą butaforiją, žvilgterėjome į dekoracijų dirbtuves, turėjome galimybę pabendrauti su kostiumų ir dekoracijų kūrėjais. Na, o linksmiausia mokiniams buvo paskutinioji ekskursijos dalis, kuomet kiekvienas galėjo pamėginti įsijausti į spektaklio herojaus vaidmenį ir pasimatuoti kostiumą. Drąsiausieji išbandė savo jėgas fechtuojantis špagomis.

Ekskursiją vainikavo pasigardžiavimas karštu šokoladu ir  netikėtas susitikimas su operos solistu Merūnu Vitulskiu, kuris, skubėdamas į operos „Bohema“ repeticiją, skyrė keletą minučių nuoširdžiam pabendravimui.

Neformaliojo ugdymo organizatorė Eglė Alenskaitė