Geografijos žinių konkursas „Keliauk kitaip”

 

 18 intro

Geografijos žinių konkursas „Keliauk kitaip”

20180126 111149 resizedSausio 26 d. Lietuvos parodų rūmuose LITEXPO parodos ADVENTUR 2018 metu  vyko geografijos žinių konkursas „Keliauk kitaip”. Šiame konkurse dalyvavo 841 mokinys iš 100 Lietuvos mokyklų. Mokiniai atvyko iš 34 Lietuvos savivaldybių. 6-8 klasių konkurse dalyvavo 466 Lietuvos moksleiviai.

 

Nuoširdžiai noriu pasidžiaugti visais mūsų mokiniais, kurie dalyvavo  geografinių žinių konkurse. O Deivydui Mickui  pritrūko tik 1 balo, kad patekti  tarp 15 geriausių.

Vardas pavardė Klasė Balų skaičius (iš 30) Vieta (iš 466)
Deivydas Mickus 8 a 17 17
Simonas Ambrazevičius 7 a 16 36
Ugnė Antanaitytė 6 a 12 204
Jonas Liorentas 6 a 11 281
Aistė Krivickaitė 6a 11 282
Linas Rašytinis 6a 9 355
Haris Katilius 6a 7 420
Gabrielė Myru 8a 7 421
Monika Bakierskytė 8b 6 442

Konkurso klausimai apėmė Lietuvos, Europos ir pasaulio turizmą. Šiandieniniai turistai kelionėse neapsiriboja vien tradicinėmis lankytinomis vietomis, o vis dažniau ieško unikalių patirčių ir įspūdžių – nuo maisto kelių, kino filmų ar knygų scenarijais grįstų maršrutų, interaktyvių edukacinių programų, iki ekstremalių ar solo kelionių. Kadangi šių metų parodos akcentas –švenčianti Lietuva, tad konkurse buvo užduočių ir šia tema. Po konkurso mokiniai aplankė parodą ADVENUR 2018.

                             Paroda kvietė aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, siūlė idėjų, kaip keliauti su šeima ar mokiniais, mokė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas. Džiugu, jog ypač daug dėmesio buvo skirta Lietuvos  kultūros paveldo temai.  Mūsų mokiniai dalyvavo įvairiuose momentiniuose konkursuose bei loterijose, gavo dovanų, suvenyrų, laimėjo įvairių prizų.

                             Namo grįžome pilni įspūdžių, gerokai praplėtę savo geografinį akiratį, pasisėmę naujų žinių tiek apie savo kraštą, tiek apie tolimesnį pasaulį. Tai buvo puiki proga dar geriau apžvelgti įvairius Lietuvos regionus, jų specifiką, atrasti unikalias paslaugas ir laisvalaikio praleidimo būdus, taip pat iš arčiau susipažinti su artimesniais ir tolimesniais pasaulio kampeliais, kuriuos, tikėkimės, jaunieji keliauninkai būtinai kada  nors aplankys.

                                 Geografijos vyresnioji mokytoja Nijolė Birštonienė