Edukacija „KARALIAUS MINDAUGO LAIKŲ LIETUVA"

 

 intro wint18

Edukacija „KARALIAUS MINDAUGO LAIKŲ LIETUVA"

           20180320 121959Kovo 20 dieną Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje lankėsi muziejaus „Vikingų kaimas" edukatoriai, kurie vedė netradicinę pamoką „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva". Programos tikslas – gyvai pristatyti viduramžių laikotarpį (XIII-XIV a.), kai formavosi Lietuvos valstybė.

       Šios pamokos metu vaikai istoriją išgyveno gyvai: pamatė, išgirdo, pačiupinėjo, užuodė ir net paragavo. Visais 5 pojūčiais gaunama informacija vaikams įsiminė ilgam. Mokiniai buvo supažindinti  su senovės apranga, buitimi, maistu bei kario gyvenimu ir pramogomis. Kiekvienas pasipuošė senovine sermėga, pamatė ir pasimatavo rūbus, kuriuos tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, sužinojo, kaip puošėsi ir kas padėjo žiemą saugotis nuo šalčio. Mokiniai turėjo galimybę paragauti senovėje vartotus maisto produktus, skaldyti senoviškai riešutus. Kaip tikri kariai iš rago paskanavo pergalės šaltinio vandens. Sužinojo, kada ir iš kur atkeliavo agurkai, kopūstai, bulvės ir kas pirmasis paragavo bananų! Valgydami iš senovinių indų susipažino su viduramžių etiketo taisyklėmis. Praktinių užduočių metu mokiniai pamatė to meto kario kasdienybę: turėjo galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus, šalmą, skydą, kariškai papramogauti.

       Mokiniai džiaugėsi galimybe dalyvauti  netradicinėje pamokoje, kurioje buvo taikomi įvairūs interaktyvūs metodai: komandinės rungtys, žaidimai, klausimai, senovinių buities ir karybos rekonstrukcijų „pačiupinėjimas“.


Neformaliojo ugdymo organizatorė E.Alenskaitė