,,Veiksmo savaitės be patyčių“ minėjimas

 

 intro wint18

,,Veiksmo savaitės be patyčių“ minėjimas

received 1881444358534770Emocinės paramos tarnyba ,,Vaikų linija“ jau devintą kartą inicijavo ,,Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ ir kovo 19 – 25 dienomis kvietė prie šios iniciatyvos prisijungti. Savaitės tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. Prie šios gražios akcijos kasmet prisijungia ir mūsų mokykla.

 

 

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos renginių, minint šią savaitę, tikslas – ugdyti pozityvius mokinių bendravimo gebėjimus, gerinti bendrą mokinių emocinę savijautą, skatinti pagarbius ir draugiškus mokinių tarpusavio ir mokinių bei suaugusiųjų santykius. Juk kaip kanadiečių sėkmės mokytojas John Kehoe yra pasakęs: ,,Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą‘.

Šią savaitę vyresnioji socialinė pedagogė Rasa Ūkelienė 6 klasių mokinimas vedė prevencinius užsiėmimus ,,Saugus bendravimas elektroninėje erdvėje“, 5 klasių mokiniams - ,,Žinomi žmonės apie patyčias. Interviu su žvaigžde“. 1 klasių mokiniams buvo suorganizuota žaidimų popietė – viktorina ,,Draugystės turnyras“, kurią vedė vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė. 5c klasėje psichologė Violeta Altuchova vedė užsiėmimą ,,Emocijų atpažinimas ir jų raiška (naudojant Dixit kortas ir psichologinį žaidimą)“. Vyresnių klasių mokinės pailgintos darbo dienos grupės vaikučiams skaitė pasakas apie draugystę, diskutavo, kodėl draugystė yra svarbi.

Kovo 23 dieną, baigdami ,,Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, mokykloje organizavome penktadienio filmo popietę. Jos metu žiūrėjome filmą apie draugystę ir jos galią ,,Tiltas į Terabitiją“. Veiklų metu diskutuodami su mokiniais, supratome, kad kiekvienam iš mūsų yra svarbios tokios vertybės, kaip šeima, draugai, pagarba, tolerantiškumas, atidumas ir vieningumas.

Savaitė baigėsi, bet mes ir toliau kasdien mokykloje būsime kartu. Todėl draugaukime vieni su kitais. Neleiskime skriausti silpnesnių, padėkime jiems, praneškime suaugusiems. Niekas neturi teisės skriausti kito. Saugokime vieni kitus.

Vyresniosios socialinės pedagogės Olivija Barzdaitienė ir Rasa Ūkelienė