Naujos patirtys – tai mokymasis visą gyvenimą

 

 intro wint18

Naujos patirtys – tai mokymasis visą gyvenimą

         20180604 090438Naujos patirtys – tai mokymasis visą gyvenimą, o mokytojų ir mokinių įsitraukimas į kultūrines ir edukacijos veiklas, noras plėsti kultūrinę bei pažintinę kompetencijas ir suprasti edukacines erdves leidžia mokymą ir mokymąsi daryti įdomų ir patrauklų. Kultūra ir mokslas papildo vienas kitą, nauji potyriai skatina tyrinėti naujas erdves ir tobulėti. Mokytojai, į ugdymo procesą įtraukiantys aktyvų mokymąsi, užtikrintai gerina mokinių pasiekimus.

Su šiuo iššūkiu susidūrėme pailginus mokslo metus ir stojus tikrai nemenkiems karščiams. Teko ieškoti patrauklių ir įdomių darbo būdų.

           7a ir 8b klasės mokiniai pirmas vasaros dienas praleido tikrai įdomiai. Birželio 4 dieną moksleiviai lankėsi MPRC ir susipažino su šio centro galimybėmis. Paslaugų, statybos ir mechanikos skyrių vedėjas Gražvydas Juodišius vaikams papasakojo apie patį MPRC, aprodė mokymo bazę, supažindino su centro teikiamomis paslaugomis. Mokiniai turėjo galimybę „pavairuoti“ įvairias transporto priemones, „suremontuoti“ lengvąjį automobilį, susipažino su praktinio mokymosi ypatumais ir iššūkiais. Apsilankymas šioje mokymo įstaigoje visiems paliko neišdildomų įspūdžių.

         O birželio 5 dieną mokiniai vyko į kultūrinę pažintinę kelionę Lenkiją. Aplankėme Trijų sienų sankirtą, Stančikų tiltus, Gižyčko miestelį, Hitlerio bunkerius „Vilko irštva“, Švento Brunono kryžių, Ryno pilį. Vaikai susipažino ne tik su kaimyninės šalies kultūra ir istorija, bet patyrė, kaip glaudžiai šie dalykai siejasi ir su Lietuva.

         Šiuolaikiškos veiklos moksleiviams patiko gal todėl, kad dėmesys pirmiausia buvo teikiamas pačiam ugdymo procesui, o ne rezultatui.

Mokytoja Jurgita Papečkytė