Ugdymas karjerai šiuolaikiškai

 

 intro spring 19

Ugdymas karjerai šiuolaikiškai

1Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje dirbantiems pedagogams tenka sudėtingas moksleivių ugdymo karjerai uždavinys. Klasės auklėtojas yra pagrindinis patarėjas, pagalbininkas šiuolaikiniame darbo pasaulyje, kuris kelia naujus reikalavimus karjerai. Todėl spalio 16 dieną pasitarus su dešimtokų klasės auklėtoja Žydrūne Zubrickiene į susitikimą su 10 klasės mokiniais buvo pakviesti atstovai iš Marijampolės profesinio rengimo centro.

Į susitikimą mielai sutiko atvykti šio centro karjeros koordinatorė Irma Petraškaitė, socialinė pedagogė Edita Rakauskienė bei buvęs šios mokymo įstaigos mokinys Vytautas Aleliūnas, dabar jau ketverius metus dirbantis Marijampolės picerijoje „CanCan pizza“ padavėju.

Irma Petraškaitė kalbėjo dešimtokams apie Marijampolės profesinio rengimo centro mokymo programas, mokymosi sąlygas, stengėsi padėti moksleiviams orientuotis šiuolaikiniame darbo pasaulyje. Atrasti savas charakterio savybes, vertybes ir požiūrį, kurie padėtų kuo sėkmingiau prisitaikyti prie sparčios kaitos, vykstančios visuomenėje, atrandant savo vietą. Koordinatorė kalbejo apie stojimo sąlygas, registraciją, patogų prašymų pateikimą LAMA BPO interneto svetainėje. Konsultavo, atsakinėjo į mokiniams rūpimus klausimus ir pakvietė į atvirų durų dienas, vyksiančias Marijampolės profesinio rengimo centre.

Edita Rakauskienė populiariai paaiškino dešimtokams apie šiuolaikinės karjeros kompetencijas. Buvo pukia patarėja planuojant savo karjeros kelią jau dabar. E.Rakauskienė teigė, kad vienas iš svarbiausių dalykų – nuolatinis mokymasis.

Vytautas Aleliūnas savo entuziastingu pasakojimu apie savo sėkmingą verslo patirtį neabejotinai pagelbėjo mokiniams kurti savo karjeros planus, rinktis tolesnį mokymąsi jau dabar. Remdamasis savo patirtimi, pateikdamas konkrečius pavyzdžius paskatino mokinius įžvelgti savo prioritetus.

         Džiugu suteikti mokiniams supratimą, kad karjera labiausiai priklausys nuo savarankiškų ir ambicingų apsisprendimų siekiant karjeros tikslų.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Laima Vaičiūnienė