Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

 

 intro spring 19

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

DSC 0021Jau daugiau nei du dešimtmečius lapkričio 16 d. UNESCO sprendimu yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat nuolat prisijungia prie tolerancijos dienos minėjimo akcijos.

Tolerancija lotynų kalboje reiškia kantrybę. Tolerancija - tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Kiekvienas žmogus yra individualybė, turi skirtingus pomėgius, gyvena skirtingą gyvenimo būdą, skiriasi savo išvaizda ir pan., tačiau visi yra lygūs. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Iš esmės, tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip nori jis. Tačiau tas žmogus, jo gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių.

Pripažindami vieni kitus ir gerbdami vienas kitą, galime patirti kur kas daugiau naudos, nei konfliktuodami. Vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų išmokstant pripažinti vienas kito skirtumus.

Mūsų mokyklos bendruomenė minėdama tolerancijos dieną jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja talentų konkursą ,,Parodykim, ką galim“. Smagu, kad kiekvienais metais dalyvių tik daugėja. Konkurse dalyvavo net 33 gabūs ir talentingi mūsų mokyklos mokiniai. Parodyti tikrai turėjome ką: vokalinius gebėjimus demonstravo 8b klasės mokinys Kristupas Šarūnas Šalna, 6a klasės mokinys Augustas Žaliauskas, 5a klasės mokinė Raminta Lukoševičiūtė, 2c klasės mokiniai Mykolas Šnekutis grojo akardeonu, Adomas Arijus Vyšniauskas grojo pianinu, Dovydas Byčenkovas grojo fleita, 3b klasės mokinys Donatas Mačys grojo pianinu, 5a klasės mokinys Gustas Rėklys grojo saksofonu, 5c klasės mokinė Aušrinė Gaščiauskaitė grojo pianinu, 6c klasės mokinė Meilė Arminaitė – pianinu, 7c klasės mokinės Skaiva Bernotaitė ir Adrija Jasaitytė grojo kanklėmis, 7c klasės mokinė Rūta Sorakaitė ir Justė Matusevičiūtė – pianinu, 5c klasės mokinys Rapolas Matulevičius ir 7c klasės mokinys Haris Katilius grojo saksofonais. Šoko 2c klasės mokinės Silvija Murauskaitė ir Barbora Jašinskaitė. Molio darbelius pristatė 2a klasės mokinys Arvydas Andrulis, 2c klasės mokinė Greta Greičiūtė, 3a klasės mokinys Justas Viliušis ir 5c klasės mokinė Gerda Greičiūtė. Piešinių parodoje savo darbus pristatė 3a klasės mokinė Elzė Zdancevičiūtė, 5a klasės mokinys Ednis Anzulis, 5c klasės mokiniai – Kajus Mincevičius, Matas Alkimavičius ir Ugnė Saldukaitė, 6c klasės mokiniai Joris Vyšniauskas ir Ema Batutytė, 6a klasės mokinė Mingailė Montvilaitė, 7c klasės mokinės – Emilija Survilaitė ir Augustė Balaikaitė bei 8a klasės mokinė Gabija Berta Šližauskaitė.

Renginį vedė 7c klasės mokinės Ugnė Arminaitė ir Aistė Krivickaitė.

Žiūrovų prisirinko pilna salė. Pasirodymai visiems patiko ir visus sužavėjo parodyti talentai. Didžiuojamės, jog gebame džiaugtis vieni kitų talentais.

Ačiū kiekvienam dalyviui, kad noriai parodė tai, ką moka, ir dalyvavo šiame konkurse.

Ugdykime toleranciją žinojimu, atvirumu, bendravimu, minties, sąžinės ir įsitikinimų laisve. Būkime tolerantiški vieni kitiems kiekvieną dieną slaptu raktu išlaisvindami iš savo širdies supratingumą, pakantumą, draugiškumą, pagarbą ir kito priėmimą.

Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė