„Skaitymo ekspresas“ pajudėjo

 

 intro spring 19

„Skaitymo ekspresas“ pajudėjo

                     4 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyksta garsiniai skaitymai. Skaitymų klausytojai - pirmokai, aktyvūs bibliotekos lankytojai.

             Antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais jų visada laukia magiška ir stebuklinga kelionė su bibliotekininke Vidute Lapinskiene į spalvotą pasaulį, kuriame gyvena pasaka.

Šių susitikimų metu vaikai pasineria į fantastines istorijas. Taip stengiamasi ugdyti gebėjimą atsakyti į mažiesiems rūpimus klausimus apie gydytojus, vabzdžius, saulės sistemą, žemės drebėjimus ar automobilius, sutiktus tekstuose. Šie moksleiviai jau žino, kaip gilintis į dalyką tol, kol jų smalsumas bus patenkintas.

                             Vaikai sėda į minčių traukinį ir keliauja takeliais su pasakų herojais iš knygos „5 minučių pasakėlės“ ieškodami laimės ir geros nuotaikos. Kad kelionėje nepasiklystų, nebūtų nuobodu, mokiniai išsako savo nuomonę, atsakinėja į klausimus, iliustruoja girdėtą pasaką. Kiekviena perskaityta istorija – tai sustojimas. Jie jau aplankė ne vieną skirtingų spalvų stotelę, susipažino su naujais nuotykiais, naujais draugais.

                             Mes skaitome savo vaikams. Mes stengiamės. Taip bandom formuoti įgūdį, gebėjimą šviesti pačius save. Pavertę savo vaikus gerais skaitytojais, suteiktume jiems pranašumą.

Skaityklos informacija