Mūsų mokyklos džiaugsmas

intro narcizai20


Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given in /home/stankevi/domains/stankeviciaus.lt/public_html/plugins/system/pwebj3ui/libraries/joomla/oauth2/client.php on line 222

Mūsų mokyklos džiaugsmas

Sveiki! Aš esu Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos naujas mokinys. O tiksliau - geriausias visų draugas, burbonų brakų veislės šuo. Mano vardas yra Jaron Mažasis Brolis, bet visi mane vadina tiesiog Vudžiu. Aš dar mažas. Šiais metai man sueis dar tik vieneri metukai. Bet aš jau dabar esu protingas, labai draugiškas, stiprus ir kartu elegantiškas. Esu švelnus ir meilus, geras kompanionas, galiu būti ir geras medžiotojas, taip pat skinti laurus šunų parodose. Labiausiai man patinka bendrauti su vaikais, jiems padėti mokytis, draugauti, mokyti pasitikėjimo savo jėgomis. O štai ką apie mane kalba mano šeimininkė Jovita, mokyklos specialioji pedagogė, logopedė.

„Šunų terapijos metodas pasaulyje įgauna vis daugiau populiarumo, o Lietuvoje dar tik pradedamas taikyti. Pasaulinė sveikatos organizacija pripažįsta, kad gyvūnai teigiamai veikia mūsų sveikatą. Šuo – socialus, draugiškas gyvūnas. Todėl šunys gali labai pagelbėti dirbant su emocinių problemų, raidos sutrikimų turinčiais vaikais. Glostydamas šunį vaikas nusiramina, atsipalaiduoja, išnyksta emocijos. Visi gyvūnai yra bioenergetikai, jie sugeba neigiamą energiją paversti teigiama.

Nustatyta, kad vaikams, turintiems raidos sutrikimų, po bendravimo su keturkojais pagerėja atmintis, jie sparčiau vystosi emociškai ir protiškai. Šunys taip pat kelia motyvaciją ir padeda susikaupti.

Vudis dalyvauja įvairiose veiklose. Pertraukų metu vaikai gali pažaisti, paglostyti, pavedžioti jį, taip pat pabendrauti tarpusavy, sužinoti, kaip tinkamai elgtis su gyvūnais, diskutuoti apie šunų veisles, pakalbėti apie savo augintinius. Vudis dalyvauja ir specialiosios pedagogės vedamuose užsiėmimuose kaip tylus stebėtojas, „padėjėjas“, kai reikia moksleivius motyvuoti. Šuns buvimas užsiėmimo metu tikrai padeda greičiau pasiekti rezultatų vaikams, kurie turi dėmesio, emocinių, kalbos problemų.“

Taigi Vudis padeda ugdyti mokinių socialinius gebėjimus, didinti jų mokymosi motyvaciją, moko tinkamai elgtis su gyvūnais, skatina kūrybiškumą bei suteikia visai mokyklos bendruomenei teigimų emocijų.

Štai toks aš. Smagu girdėti apie save tokius atsiliepimus. Kviečiu visus draugauti, nors ir dabar man draugų netrūksta. Jovita ne kartą pasakojo apie vaikų nusivylimą, kai jie ateina manęs aplankyti ir neranda. Iki pasimatymo! Au! Ir spaudžiu leteną.

      Vudžio mintis užrašė jaunoji žurnalistė Ina Makaveckaitė

Can not load images! LiveConnectClient::query SSL read: errno -5961. Use another HTTP adapter for data in Advanced configuration of OneDrive component.