Kviečiame susipažinti: bibliotekoje N.Kitkausko knyga „Vilniaus arkikatedros požemiai“.

 

 intro spring 19

Kviečiame susipažinti: bibliotekoje N.Kitkausko knyga „Vilniaus arkikatedros požemiai“.

2Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinei mokyklai UAB „Ferometa“ dovanojo didelės kultūrinės vertės Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, inžinieriaus, architekto, restauratoriaus, mokslų daktaro Napalio Kitkausko knygą „Vilniaus arkikatedros požemiai“.

Neatsitiktinai šios knygos pristatymu prasidės bibliotekoje parengta knygų paroda „Laisvės valandai atėjus“, kuri skirta Vasario 16-ajai, Valstybės atkūrimo dienai, labai reikšmingai kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį, paminėti. Kaip teigia knygos autorius, „nėra Lietuvoje kito pastato, kurio istorija būtų tokia įdomi, su kuriuo būtų susiję tiek daug svarbiausių Lietuvos valstybės gyvenimo įvykių, kaip Vilniaus katedra. Ji stovi Vilniaus pilių teritorijoje – Lietuvos valstybės širdyje.“

Kviečiame susipažinti su šia knyga, pasiklausyti autoriaus dr. Napalio Kitkausko pasakojimo įrašo, bylojančio apie mūsų istoriją. Knyga turėtų ypač sudominti jaunąją kartą, nes joje pateikiama ir hologramų, ir šiuolaikinėmis technologijomis kuriamų vaizdų. Teigiama, jog žmonės po ekskursijos lieka apstulbę, įsimylėję Lietuvą, Katedrą, paveldą. Taip esą nutinka ir dėl knygoje „Vilniaus arkikatedros požemiai“ pateiktų įtaigių pasakojimų.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Laima Vaičiūnienė