Žaidėme detektyvus

 

 intro spring 19

Žaidėme detektyvus

20190307 174845Kovo 7 dienos vakarą Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko detektyvinis žaidimas „Dingusi knyga“, skirtas lietuvių kalbos dienoms. Mūsų mokyklai jame atstovavo dešimtokų ir 8a klasės komandos. Moksleiviai atlikę įvairias užduotis, susijusias su lietuvių kalba ir literatūra, pagal sukurtą legendą turėjo surasti naktį iš bibliotekos pradingusią vertingą knygą. Įtampos ir azarto tikrai netrūko. Užduotys buvo tikrai nelengvos ir išdėliotos atskirose bibliotekos erdvėse.

Vaikai ne tik pakartojo abėcėlę, bet ir perskaitė runose užkoduotą posakį, pasiklausę plokštelių įrašų spėjo autorius ir kūrinius, ieškojo paslėptų žodžių, prisiminė tarmes, vaidino signatarus ir atsakinėjo į lietuvaitės kanklininkės suktus klausimus. Truputį liūdna, kad nespėjome pradingusios knygos aptikti, tačiau aštuntokų komandos pavadinimas „Frontyrai“ (terminas atėjęs iš avangardo kultūros ir reiškia „Visada priekyje“) buvo išrinktas originaliausiu. Vaikai gavo pakvietimus apsilankyti McDonald užkandinėje.

Žaidimas tikrai visiems patiko. Moksleiviai įsitikino, kad ir lietuvių kalba gali būti įdomi, o mokytis jos yra nenuobodu. Ačiū nuostabioms bibliotekos darbuotojoms už įdomų renginį.

Lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Papečkytė