Jaunas sportuosi - senas nedejuosi

 

 intro spring 19

Jaunas sportuosi - senas nedejuosi

                     55826837 492828714582762 177999344715169792 nTaip skambėjo Lietuvos neformaliojo švietimo centro organizuojamo projekto „Sveikata visus metus“ kovo mėnesio iššūkis. Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

                             5a klasės mokiniai po ilgų diskusijų bei svarstymų, kaip įgyvendinti šį iššūkį, nusprendė surengti apklausą, kaip skirtingos kartos supranta, kodėl verta sportuoti. Buvo paruošti skirtingų spalvų apklausų lapai bendraamžiams, tėvams ir jų bendraamžiams, seneliams ir jų bendraamžiams. Respondentai turėjo parašyti iki dešimties priežasčių, kodėl sportas yra svarbus.

Vėliau mokiniai, prisiminę matematikos žinias, grupėse skaičiavo rezultatus, kiek vidutiniškai kiekvienos amžiaus grupės atstovas žino teiginių, kodėl verta sportuoti, kokie teiginiai buvo populiariausi tarp skirtingo amžiaus grupių atstovų. Vieni mokiniai piešė šiam teiginiui iliustracijas, kiti vertė rastą internete informaciją iš anglų kalbos į lietuvių kalbą. Nuveikti darbai buvo sutalpinti mokyklos stende „Jaunas sportuos - senas nedejuosi“. Jaunesni labiau akcentavo teiginius, kad sportuoti madinga, gražu, svarbu bendrai išvaizdai, vyresni minėjo susirgimų prevenciją, investavimą į sveiką ateitį. Bene įdomiausia buvo stebėti, kaip patys mokiniai reaguoja į įvairius atsakymus, faktus, kodėl sportas svarbus. Vieni nustebdavo, kad nuomonės sutampa, o kiti nustebdavo, kad galimas ir toks variantas, apie kurį prieš tai nebuvo visai pagalvota.

                             Ačiū 5a klasės mokiniams, jų tėveliams ir visiems, kurie padėjo įgyvendinti šį iššūkį atsakydami į pateiktus klausimus.

                             5a klasės auklėtoja Rita Dijokienė