Tylos stebuklinga versmė

 

 intro spring 19

Tylos stebuklinga versmė

                  3Taip skambėjo projekto „Sveikata visus metus“ balandžio mėnesio iššūkis. Užduotį įgyvendinti padėjo dailės mokytoja Ernesta Boželytės - Liobienės bei gamtos ir žmogaus mokytojas Mindaugas Greviškis. Mokytojai vedė integruotas pamokas. Jų metu buvo susipažinta su triukšmo ir garso sąvokomis bei tyloje atsiskleidžiančiu kūrybiškumu.

                             Dailės pamokoje mokytoja mokinius supažindino su fraktalų piešimu. Tai labai paprasta piešimo technika, paremta spontanišku linijų kūrimu ir spalvinimu.

Fraktalų piešimas nėra vien menas, tai gilus darbas su savimi, prilygstantis meditacijai. Piešiant atvsiveria individualus ir nepakartojamas meninis suvokimas. Taip pat galime harmonizuojančiai paveikti savo aplinką, jausmus, sveikatą, net išpildyti norą.

Mokiniai užmerkę akis, maždaug minutę, visai neskubėdami, skambant ramiai muzikai, tušinuku vedžiojo po lapą stengdamiesi neatitraukti rankos. Tada išsirinko vieną spalvotą pieštuką ir atsimerkę nuspalvino ne daugiau dvylikos dalelių. Jei spalva nelabai patiko, galima buvo nuspalvinti tik vieną kampelį. Po to traukė kitą pieštuką. Ir taip vaikai dirbo, kol buvo užpildyta kiekviena detalė. Nuspalvinę detales mokiniai savo darbuose ieškojo atsiradusių  įvairių simbolių. Iš atliktų darbelių buvo padaryta paroda.

                             Po tylaus ir kūrybingo užsėmimo, kitą dieną, įvyko pažintis su triukšmu. Mokytojas Mindaugas supažindino mokinius su triukšmo ir garso sąvokomis. Vėliau patys mokiniai praktiškai matavo garso stiprį, lygino jį su klasės draugų keliamu triukšmu. Patriukšmavę pabuvo tyliai, nes norėjo įsitikinti, ar įmanomas visiškas garso nebuvimas. Mokytojas pristatė būdą, kaip naudojant programą ,,Sound meter“, išmaniuoju telefonu nustatyti garso stiprį decibelais. Pagal pateiktą lentelę mokiniai gebėjo apibūdinti garso poveikį žmogui, suprato, kad ilgalaikis triukšmas kenkia žmogaus sveikatai. Mokiniai taip pat trumpai supažindinti su girdos ir skausmo ribomis, išmoko sumažinti triukšmą ir apsisaugoti nuo jo artimoje aplinkoje.

                             Trečias iššūkis įveiktas. Su nekantrumu laukiame kitų užduočių.

Dailės mokytoja Ernesta Boželytė-Liobienė,

gamtos ir žmogaus mokytojas Mindaugas Greviškis,

5a klasės auklėtoja Rita Dijokienė