Integruota pamoka „Vartotojiškumas ir atsakingumas“

 

intro vasara

Integruota pamoka „Vartotojiškumas ir atsakingumas“

1Gegužės 20 d. 5a klasės mokiniai vyko į Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą (MAATC) bei į gyvūnų prieglaudą „Mindraja“. Tai buvo integruota technologijų bei gamtos ir žmogaus pamoka „Vartotojiškumas ir atsakingumas“. Prevencinės veiklos organizatorė Liucija Burbienė jau ne pirmus metus mūsų mokyklos mokiniams veda įsimintas edukacijas apie atliekų rūšiavimo etapus, sąvartyno įrengimo reikalavimus. Mokiniams buvo parodytos atliekų rūšiavimo patalpos, paaiškinta, kokias klaidas dažniausiai daro gyventojai. Kiekvienas mokinys išvykos metu turėjo individualias užduotis: paruošė pristatymus skirtingomis temomis, iš gautų žinių parengė mažą konkursą ir t.t. Atlikti darbai buvo pristatyti bei apibendrinti gamtos ir žmogaus pamokų metu.

Per tokį patyriminį mokymą mokiniai geriau suvokia, kokia yra svarbi kiekvieno mūsų atsakomybė mažinant vartotojiškumą.

Gyvūnų prieglaudos direktorius Darius Barzdukas taip pat ne pirmą kartą mums talkina priimdamas mokinius ir supažindindamas su įstaigos vykdoma veikla. Mokiniai dovanojo prieglaudos gyventojams maisto. Edukacijos metu visi puikiai suprato, kad gyvūno įsigijimas negali būti tik trumpalaikė užgaida, o svarbus ir atsakingas žingsnis. Nuoširdžios merginų ašaros glostant paliktus šuniukus išdavė, kad įspūdžiai ne trumpalaikiai.

                            Gabrielos ir Jogailės įspūdžiai: „Žmonės iš tiesų per daug teršia gamtą... Nuvykusios į Marijampolės regioninį sąvartyną, mes pamatėme tiesą. Iš pradžių buvo rūšiuotos atliekos, bet vėliau tai pavirto į didelius neapsakomos smarvės apsemtus šiukšlių kalnus. Darbuotoja mums sakė, kad jei ir toliau nerūšiuosime šiukšlių, sąvartyno žemės ploto tiesiog neužteks. Tada iš piliečių pinigų bus nupirktas žemės sklypas. Tokiam reikia apie 3 milijonų eurų. Taigi kuo daugiau žmonių rūšiuos, nereikės papildomai mokėti. RŪŠIUOJI, VADINASI GALVOJI“.

Technologijų mokytoja Rita Dijokienė, gamtos ir žmogaus mokytojas Mindaugas Greviškis