Tradicinis susitikimas dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

 

ruduo 2020 11

Tradicinis susitikimas dieninėje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Sveikuolių vasarėlė“

62392416 405054863424271 443728584771633152 nKeturioliktus metus iš eilės Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Sveikuolių vasarėlė“. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais į ją susirenka nemažas būrys vaikų, norinčių aktyviai ir turiningai praleisti laiką. Stovykloje poilsiavo 1 – 4 klasių mokiniai. Joje 5 dienas keturiose grupėse ilsėjosi 73 mokiniai. Kasdien vaikai buvo užimti socialiai naudinga veikla, kurią vykdėme pagal mokyklos direktoriaus patvirtintas stovyklos grupių veiklos programas.

O kiekvieną dieną pradėdavome rytine mankšta, kurią vedė pradinių klasių mokytojos Danguolė Liorentienė ir Vaida Žukauskienė.

Birželio 10 dieną visi stovykloje poilsiaujantys vaikai dieną praleido kartu. Keliavo į kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmo, po to užsuko paiškylauti į Poezijos parką. Grįžę į mokyklą vaikai su mokytojais aptarė filmą, pildė stovyklos dienoraštį.

Birželio 11 – 14 dienomis kiekvienos grupės vaikai buvo užimti skirtinga veikla. Stovyklautojai lankėsi J. Basanavičiaus gimtinėje. Ten vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Vargo mokykla“ ir protų mūšyje ,,Ką žinau apie Joną Basanavičių?“ 1 – 2 klasių mokiniai sužinojo Jono Basanavičiaus svarbiausius gyvenimo faktus. O 3 – 4 klasių mokiniai domėjosi istorijomis apie spaudos draudimo laikus, daraktorių mokyklą, susipažino su draustąja literatūra, daraktorių mokyklų mokymo priemonėmis. Žvakių šviesoje mokėsi rašyti grifelinėje lentelėje, skaitė maldaknygę, iš kurios rašto mokėsi Jonas Basanavičius.

Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės lankėsi Paežerių dvare. Vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Tai iš sapno pasakėlės pas vaikus keliauja lėlės“ ir ,,Senojo pašto paslaptys“. 1 – 2 klasių mokiniai susipažino su lėlių atsiradimo istorija, lėlių rūšimis, medžiagomis iš kurių jos gaminamos. Ir patys mokėsi pasigaminti lėles. 3 – 4 klasių mokiniai klausėsi pašto istorijų apie netikėčiausius ir įdomiausius laiškų siuntimo būdus - nuo pašto balandžių iki katino paštininko Emdžėjaus (M. J.). Edukacinės programos metu dalyviai mokėsi iššifruoti slaptas žinutes,  rašyti laiškus specialiai paruošta tikra žąsies plunksna ar rašomąja mašinėle.

Taip pat vaikai lankėsi Marijampolės kraštotyros muziejuje, kuriame dalyvavo molio lipdymo edukaciniame užsiėmime. Mokėsi lipdyti molinį žaisliuką arba puodynėlę. Kiekvienas vaikas parsinešė savo rankomis padarytą žaisliuką, kuris liks kaip atminimas apie stovyklą.

Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės lankėsi Šunskų fazanyne. Jame apžiūrėjo fazanus, sužinojo apie jų auginimo ypatumus ir mitybą. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių.

Stovyklos uždarymo renginyje vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais, išsakė savo patirtas emocijas. Vaikai pildė anketas apie stovykloje organizuotas veiklas. Jų nuomonė apie stovyklą tik pati geriausia. Dauguma vaikų teigė, kad patiko visos veiklos. Kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas padėkos raštu už gerą nuotaiką ir aktyvų dalyvavimą stovykloje.

Kiekviena diena, praleista stovykloje, vaikams buvo įdomi ir prasminga. Mūsų stovyklautojai įgijo įvairių žinių, ugdė sportinius, meninius, socialinius, pažintinius įgūdžius, veiklų metu patyrė daug teigiamų emocijų.

Tėvai džiaugėsi aktyviu vaikų užimtumu ir organizuotomis įvairiomis edukacinėmis veiklomis. Pasak tėvų, vaikai iš stovyklos grįždavo pilni įspūdžių ir labai pakilios nuotaikos. O mes džiaugiamės tokiu tėvų ir vaikų įvertinimu.

Ačiū vaikų tėveliams už edukacinių veiklų apmokėjimą ir pedagogams, dirbusiems stovykloje.

View the embedded image gallery online at:
https://stankeviciaus.lt/index.php/1864-q-dc#sigFreeIde8084e0e05

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė