Projektinė veikla tėvų darbovietėje

 

progimnazija virselis

Projektinė veikla tėvų darbovietėje

20191105 132633Lapkričio 5 dieną Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 7c klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Manto Skamaročiaus tėčio specialybe ir darbu. Gintaras Skamaročius yra Nemuno euroregiono Marijampolės biuro vadovas. Bet pamoką jis pasirinko vesti ne biure, o Marijampolės Poezijos parke, kur Jevonio upelis įteka į Šešupę. Tai buvo kartu ir projektinė geografijos pamoka apie Sūduvos regioną, jos žmones, Sūduvos vardo kilmę ir daug kitų įdomių istorinių faktų apie šį regioną.

Sužinojome, iš kur ir kada į dabartinę Lietuvą atkeliavo pirmieji žmonės, trumpai papasakojo apie gintaro kelią Lietuvoje ir Europoje. Visus nustebino, informacija, kad daug lietuviškų vietovardžių galima rasti net Italijoje, Turkijje, Čekijoje, Ispanijoje, Airijoje.

Mokiniai sužinojo, kad Nemuno euroregiono biuras ruošia ir įgyvendina verslo, turizmo, žmogiškųjų resursų, kultūrinių mainų, aplinkosaugos projektus, apimančius Euroregiono Nemunas teritoriją, konsultuoja šioje teritorijoje esančias institucijas projektų ruošimo, įgyvendinimo bei tarptautinio bendradarbiavimo klausimais. Vienas iš įgyvendintų projektų Marijampolės mieste yra įrengtos vaizdo kameros. Sužinojome, kad mūsų mokykla prieš 3 metus kartu su partneriais įgyvendino ir dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis 2016 metais finansuojamame projekte „Šešupė ir Seina/ Marycha – jaunimą jungiančios upės“.

Po visos edukacijos vaikai ir mokytojos pasivaišino gardžiais ,,Gintaro kelias’’ saldainiais. Tokia pamokos forma tikrai labai patiko, nes nesėdėjome suoluose kaip visada, o buvome Poezijos parke ir atlikome iš anksto mokytojos paruoštas užduotis gamtoje.

7 c klasės mokinės Meilė Arminaitė ir Emilija Vaičeliūnaitė