Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

 

kaledinis

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas

  tolera20Lapkričio 16 dieną yra minima tarptautinė tolerancijos diena. Ji pradėta minėti nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją.
Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Jei esi tolerantiškas žmogus, tai nereiškia, kad privalai draugauti su visais. Tačiau būdamas tolerantiškas tu supranti, kad visi žmonės yra lygūs kaip piliečiai, asmenybės, turintys tas pačias teises kaip ir tu. Pasaulyje visi esam skirtingi savo charakteriu, rase, religija, požiūriu, lytimi ir pan. Galime nemėgti vienų ar kitų skirtumų, tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai - ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams, žeminimams ar pykčiams, tuomet kiekvienas galėsime jaustis saugiai.

2020 metų Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis yra dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema.

Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė - kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Šią dieną mūsų mokyklos mokiniai minėjo įvairiai: su mokytojais diskutavo apie toleranciją, žiūrėjo filmą tolerancijos tema ir jį aptarė, mokinių taryba nuotoliniu būdu sukūrė dėlionę apie toleranciją, o patys mažiausi mūsų mokyklos mokiniai, t.y. 1c klasės mokiniai, su pailgintos dienos grupės auklėtoja Raimonda Dadurkiene sukūrė ir papuošė klasę tolerancijos dėlione.

Visi turime suprasti, kad pasaulis be tolerancijos, tai sergantis pasaulis. O jam padėti pasveikti gali kiekvienas iš mūsų. Juk reikia visai nedaug, TIK BŪTI VIENAS KITAM TOLERANTIŠKESNIAM! E. Zola yra pasakęs: ,,Galima turėti skirtingą nuomonę ir vis dėlto vienam kitą gerbti”.

 

Vyresnioji socialinė pedagogė Olivija Barzdaitienė,

pailgintos dienos grupės auklėtoja Raimoda Dadurkienė