„Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“

 

ziema2020

„Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“

 Sveikuoliu logo web1Dažnai paaugliai nori būti laisvi ir nepriklausomi, tačiau kai kurie šio tikslo siekia priemonėmis, kurios, sukelia priklausomybę ir nepageidaujamus rezultatus emocinei ir fizinei sveikatai.

Nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai ir motyvatoriai vyko į turą po Lietuvos ugdymo įstaigas ir bendruomenes siekdami skleisti sveikos gyvensenos idėją, bendravo su mokiniais gyvai ir nuotoliniu būdu.

2021 m. sausio 15 d. ši organizacija svečiavosi ir mūsų progimnazijoje – 7c ir 8a klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“. Paskaitą skaitė Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė, sveikos gyvensenos renginių organizatorė, regėjimo gerinimo stovyklų pradininkė Lietuvoje, lauko darželio „Vėjo šalies vaikai“ vadovė Sigita Kriaučiūnienė. Lektorė paskaitoje aptarė laisvo ir nelaisvo žmogaus savybes, savijautą, pasakojo apie tai, kaip reikėtų maitintis norint jaustis energingiems, aktyviems ir veikliems. Su mokiniais diskutavo apie tai, kaip mūsų sąmoningi pasirinkimai veikia tinkamus ir netinkamus elgesio būdus.

Džiaugiamės mūsų mokinių gebėjimu kultūringai bendrauti nuotolinėje paskaitoje ir aktyviu dalyvavimu diskusijoje.

Socialinė pedagogė Rasa Ūkelienė