Turiningos penktadienio popietės Gamtininkų žiemos turnyre

 

narcizai 2021

Turiningos penktadienio popietės Gamtininkų žiemos turnyre

                turnyro lentel 1 Mūsų mokyklos gamtininkai tikrai nesiskundžia ilgais ir nuobodžiais žiemos vakarais. Goda, Haidi, Mingailė, Patricija, Žiedė (8a kl. ), Jogailė, Gabriela, Haris, Danielė (7a kl.) bei Erikas (8c kl) dalyvavo Gamtininkų žiemos turnyre, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius.

Visą savaitę mokiniai iš mokytojos nuolat gaudavo paskaityti papildomos informacijos, spręsdavo įvairius testus ir t.t.. Biologijos pamokų metu kartu vaikai stebėjo LMNŠS nuotolinių gamtos pamokų ciklą „Gamtos mitų griovėjai“ apie vabzdžių, šikšnosparnių ir paukščių pasaulį, o jau penktadieniais nuotoliniu būdu susirungdavo su priešininkų komandomis.

Turnyrą pradėjo 16 gamtą mylinčių mokinių komandų iš visos Lietuvos. Su kiekvienu etapu jų likdavo dvigubai mažiau, kol tik dvi nė karto nepralaimėjusios komandos susitiko akis į akį finale. Džiaugiamės mūsų azartiškais ir gudriais mokiniais, kurie pasiekė pusfinalį ir kartu su kita komanda pasidalino garbinga trečia vieta.

Kiekvieną kovą sudarydavo skirtingų tematikų keturi turai. Kiekviename ture vykdavo azartiškos „taškas į tašką“ kovos. Džiugu, kad mokinių žinios neapsiribojo vien mokykline programa, nes klausimai išties buvo sukti net ir patyrusiems gamtininkams. Tarkime, klausimai apie augalus ir gyvūnus, kurių atsakymus galėjo žinoti tik akylūs Hario Poterio gerbėjai, arba turas, kuriame atsakymui reikėjo rinktis vieną iš keturių -sūrį, katę, pelę ar šunį. O ką jau kalbėti apie turus, kuriuose reikėjo rasti sąsajas tarp biblinio Naujojo Testamento herojaus Lozoriaus ir latimerijos– vienintelės šiuo metu gyvenančios riešapelekių žuvų genties atstovės ar atpažinti „ledo plaukus“.  Prireikė ne tik žinių, greitos reakcijos bet ir komandinio darbo. Ačiū mokiniams už azartą ir vieningą atsakymą „taip“ į klausimą, ar norės dar kada nors dalyvauti tokiuose turnyruoseJ

Biologijos mokytojos Rita Dijokienė ir Aušrinė Motūzienė