Svetainės medis

intro narcizai20

Renginių archyvas

Kompozicija (skulptūra) iš atliekų

Marijampolės apskrities Atliekų tvarkymo centras  2012 m . rugsėjo 28 d. pakvietė visus neabejingus gamtai į J.Basanavičiaus aikštėje rengiamą šventę – konkursą „Kompozicija (skulptūra) iš atliekų“.

Šio konkurso tikslas formuoti vaikų ir jaunimo, visos visuomenės teigiamas nuostatas atliekų tvarkymui, skatinti tinkamai tvarkyti atliekas, mažinti jų kiekius, patenkančius į regioninį sąvartyną, didinti antrinių žaliavų surinkimą, rūpintis visų mūsų švaria aplinka.

Skaityti daugiau...

Europos paveldo dienos 2012

Rugsėjo 14 – 23 dienomis Lietuvoje vyksta kasmetiniai Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai, kuriuos organizuoja Kultūros paveldo departamentas kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis, kultūrinėmis įstaigomis, muziejais.

Idėja pradėti rengti paveldo dienas gimė Prancūzijoje 1984 metais, per keletą metų šis renginys išplito po daugelį Europos šalių. Nuo 1991 metų Europos Tarybos iniciatyva visoje Europoje imtos rengti Europos paveldo dienos.

Taigi ir mūsų mokykloje vyko Europos paveldo dienų renginys "Genius Loci. Vietos dvasia". Ši tema siekia atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paminklo, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto „aurą" – išskirtinę vietos dvasią. Kiekvienas turime tokią vietą, kurioje gera gyventi, ramu ir norisi sugrįžti. Man tokia ramybės oazė yra mano gimtasis miestas Marijampolė. Šiais metais Marijampolės miesto savivaldai sukako 220 metų. Miestas turi savo tradicijas, garbingą praeitį, išsaugotus kultūros paveldo objektus. Apie juos ir buvo kalbėta renginyje.

Gražiausios atsinaujinusio miesto vietos ir istoriniai objektai buvo pademonstruoti nuotraukose, po to įžanginį žodį tarė mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė. Ji pasidžiaugė saugomu ir puoselėjamu Marijampolės kultūros paveldu ir palinkėjo mokiniams mylėti ir gerbti savo miestą.

Taip pat renginyje dalyvavo Vilniaus universiteto profesorius Olegas Polekovas, Marijampolės savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdimantas Kvietkauskas, Marijampolės vyriausiasis paminklotvarkininkas Gedeminas Kuncaitis, kraštotyros muziejaus direktorius Antanas Pileckas ir muziejininkė Audronė Šlyterienė, Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus direktorius Vytautas Grinius.

embed video plugin powered by Union Development

Skaityti daugiau...

Rudeninė ketvirtokų išvyka

Išvyka į Kazlų Rūdą prasidėjo Marijampolės geležinkelio stotyje. Ketvirtokams neišdildomus įspūdžius paliko kelionė traukiniu, nes daugelis mokinių tokiu būdu važiavo pirmą kartą. Nuvykę aplankėme Informacinį centrą, buvusį „Miško" muziejų. Vaikai iš arti galėjo stebėti vabzdžius, miško gyvūnus, paukščius, medžius bei pamatyti iš Lietuvos miškų jau išnykusį stumbrą.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 1 - osios šventė, 2012

Sveikinimai rugsėjo pirmosios proga

embed video plugin powered by Union Development

Skaityti daugiau...