Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite

 

 intro spring 19


Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given in /home/stankevi/domains/stankeviciaus.lt/public_html/plugins/system/pwebj3ui/libraries/joomla/oauth2/client.php on line 222

Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite

Į kuprinę

Įsidėjęs

Abėcėlę

Nešės vėjas.

               Z. Gaižauskaitė

 

Lapkričio 7 d. rudeninio vėjo lydima pas mūsų pirmokus į svečius atvyko Miško Močia. Į susirinkusius vaikus ji kreipėsi eilėmis. Su pirmaisiais eilėraščių posmais atgijo ir kartu atvykę miško gyvūnai ir paukščiai: vilkas, ežys, genys, briedis, gandras, varlės.

Pasirodo, kad Miško Močia, tai vaikų mėgstama poetė Zita Gaižauskaitė. Zita Gaižauskaitė yra vienintelė Kauno poetė, kurianti vaikams. Kada Zita pradėjo kurti, nežino ir ji pati – gal vaikystėje ar paauglystėje, tik aišku, kad tai tęsiasi ir šiandien, nes poezija, pasak poetės, yra amžinas reiškinys. Neatsitiktinai kai kas poetę dar vadina vaikų pasakų karalaite. Poetė yra išleidusi per 30 įvairiausių knygelių, skirtų jauniesiems skaitytojams. Lyg tęsdama savo pirmtakų Anzelmo Matučio ir Martyno Vainilaičio tradicijas ji rašo trumpus eilėraščius, kuriuose tikrovę paverčia pasaka, mažuosius skaitytojus pratindama pajusti lietuviškos kalbos grožį.

Pirmokėliams ji pristatė savo naujai sukurtus eilėraščius ir daineles. Mokiniai ne tik klausėsi deklamuojamų eilių apie rudenį, vėją, mišką, įvairius gyvūnus, bet ir kartu su poete bandė rimuoti žodžius ir kurti eilėraščius. O 1a klasės mokiniai Tadas Kunas, Rapolas Mačiunskas, Emilija Vaičeliūnaitė net padeklamavo atmintinai išmoktus poetės eilėraštukus.

Mokiniai noriai klausėsi skaitomų poetės eilėraščių, autorės kurti personažai tarsi tapo pirmokėlių draugais. Taip mažieji mokomi pamilti knygą.

Padėkojusi už bendravimą, pasirašiusi mokiniams savo knygelėse ir apdovanota pirmokų sukurtais atvirukais, poetė išvyko. Tikėkime, iki kitų susitikimų.

Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

bibliotekininkė Vidutė Lapinskienė

Can not load images! LiveConnectClient::query SSL read: errno -5961. Use another HTTP adapter for data in Advanced configuration of OneDrive component.