Penkta projektinės savaitės diena „Socialinė sveikata- kas tai?“

 

ziema2020

Penkta projektinės savaitės diena „Socialinė sveikata- kas tai?“

Tai bendravimas, draugystė, pagarba, supratingumas, pagalba, pozityvas, emocinė ir psichologinė sveikata. Šią dieną anglų kalbos pamokose vyravo pozityvi aura, kuri lėmė pozityvias mintis bei sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Mokiniai su anglų kalbos mokytoja D. Veselgiene ant kabineto durų pakabino šūkį „Pozityvus mąstymas, pozityvi aura, pozityvus gyvenimas“. Kiekvienos klasės mokiniai atėję į anglų kalbos pamoką turėjo pasirašyti po šiuo šūkiu ir nuo tos minutės mąstyti tik pozityviai.

 

                  2a klasės mokiniai pamokoje atliko bendravimo pratimus, žaidė susipažinimo žaidimus, rašė savo vardą ir piešė. Taip ratu turėjo prie kiekvieno vardo nupiešti draugui paveiksliuką. Užduočiai pasibaigus kiekvienas mokinys prie savo vardo rado daug gražių paveiksliukų ir tai juos labai pradžiugino.

              5a klasės mokiniai savo socialinius įgūdžius ugdė žaisdami žaidimą „Bendravimo bokštas“. Ištraukę detalę vaikai turėjo atsakyti į klausimą. Buvo linksma ir vyravo susikaupimas, kad tik ištraukus detalę bokštas nenugriūtų. Buvo gražu žiūrėti, kaip vaikai stengėsi, kad tik draugui pavyktų, o prireikus pagalbos tuoj pat atsirasdavo rankų miškas.

5b klasės mokiniai mokėsi susitelkimo ir ritmo. Sustojus ratu reikėjo perduoti draugui kaštoną pagal ritmą. Visi mokiniai buvo draugiški, paslaugūs ir, svarbiausia, vieningi kaip kumštis. O pamokos pabaigoje rašė draugams palinkėjimus.

7c klasės mokiniams teko ypatingas išbandymas. Reikėjo suformuoti draugystės ratą: ant kėdžių atsigulti, o po to jas ištraukus likti kyboti ore ir pasitikėti draugu, nes jis laikė didesnę gulinčiojo kūno dalį. Tai tikras ištvermės, pasitikėjimo ir susikaupimo išbandymas. Emocijos tryško per kraštus, jiems puikiai pavyko.

7b ir 9 klasės mokiniai kūrė plakatus apie draugystę, pozityvą, pagarbą ir supratingumą. Vyravo draugiška, gera energija.

3 klasės mokiniai su anglų kalbos mokytoja V. Lišauskiene kartu kūrė bendrą piešinį „Mano pomėgiai“. Vaikai sužinojo apie savo klasės draugų pomėgius. 5-6 klasių mokiniai žaidė interaktyvų susipažinimo žaidimą „Bendravimo bokštas“ ir taip galėjo labiau pažinti vienas kitą. Jie taip pat kūrė plakatus apie gerą draugą ir draugystę. 7 klasės mokiniai kalbėjo apie draugus ir draugystę, rašė žinomų žmonių ir savo mintis apie draugystę. 8 klasės mokiniai formavo draugystės ratą ir išsakė savo palinkėjimus klasės draugams.

Mokiniai buvo geros nuotaikos, noriai bendravo ir dalyvavo veiklose. Ši diena buvo nuostabi, mums pavyko - mokiniai išeidami klausė, kada ir vėl bus tokia diena.

             Anglų kalbos mokytojos D. Veselgienė ir V. Lišauskienė