Aš esu aš

 

narcizai 2021

Aš esu aš

                 IMG 20191212 103240„Aš esu aš“. Taip skambėjo priešpaskutinis projekto „Sveikata visus metus“, kurį organizuoja LMNŠC Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius, iššūkis 6a klasės moksleiviams. Žalingų įpročių prevencija, savo unikalumo pabrėžimas - visa tai buvo aptarta dailės pamokoje bei klasės valandėlės metu.

Kiekvienas yra unikalus.

Savo unikalumo mokiniai ieškojo užsėmimo „Siluetinis autoportretas" metu. Skaidrėse ir reprodukcijose vaikai pamatė, kaip save vaizdavo žinomi dailininkai Vincentas van Gogas, Rembrantas, Frida Kalo, Antanas Žmuidzinavičius. Vėliau patys analizavo savo išvaizdos ypatumus ir kūrė savo siluetinį piešinį - autoportretą. Prisiminė, ką simbolizuoja spalvos. Kiekvienas mokinys jas turėjo rinktis pagal savo charakterio savybes. Viduje silueto mokiniai piešė arba klijavo iš žurnalų iškarpytus savo pomėgius atspindinčių daiktus. Kiekvieno mokinio darbas - tai simbolinis savęs pažinimo piešinys, atspindintis tiek išorinius, tiek vidinius žmogaus bruožus.

                             Savo unikalumo pabrėžimas – būdas nukreipti dėmesį nuo žalingų įpročių. Mokiniai pristatinėjo atliktus darbus, išsakė pastebėjimus. Aš esu aš, ir kito tokio tikrai nėra. Visi sukurti darbai pateikti parodai mokykloje.

Klasės auklėtoja Rita Dijokienė,

dailės mokytoja metodininkė Ernesta Boželytė Liobienė