„Erasmus+“ programos mobilumo projektai (KA1)

 

ziema2020

„Erasmus+“ programos mobilumo projektai (KA1)

„Erasmus+“ programos mobilumo projektai (KA1) Mobilumo mokymosi tikslais projektai, pagal kuriuos stažuotojams bendrųjų dalykų ir specialybės dalykų mokytojams, švietimo įstaigų darbuotojams siūlomos galimybės įgyti mokymosi ir (arba) profesinės patirties kitoje šalyje.

Augančios patirtys

     1Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos darbuotojai dalyvauja projekte Erasmus+ KA1 (mobilumas mokymosi tikslais) ir norėdamos daugiau sužinoti apie švietimo sistemą Europoje Odeta Grušelionienė ir Laima Vaičiūnienė lankėsi Suomijos Kulosaari  vidurinėje mokykloje (Kulosaari secondary shool).Vizito metu susipažino su šios mokyklos pedagogine patirtimi.

Skaityti daugiau...

Švietimo sistemos stebėjimo patirtis iš Anglijos

                4Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos darbuotojai dalyvauja projekte Erasmus+ KA1 (mobilumas mokymosi tikslais). Šį kartą darbo stebėjimo vizito buvo išvykę geografijos mokytoja Nijolė Birštonienė ir technologijų bei biologijos mokytoja Rita Dijokienė. Mokytojos lankėsi  nedidelėje religinėje Anglijos mokykloje (Blewbury Endowed Church Of England Primary School).

Skaityti daugiau...

Takk Iceland (ačiū Islandija)

                            1 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos darbuotojai dalyvauja projekte Erasmus+ KA1 (mobilumas mokymosi tikslais) ir norėdami daugiau sužinoti apie švietimo sistemą Islandijoje lankėsi Tarptautinėje Islandijos mokykloje (International SchoolofIceland). Tai privati, pelno  nesiekianti  mokykla. Odeta Grušelionienė ir Laima Vaičiūnienė vizito metu susipažino su šios mokyklos patirtimi naudojant skirtingus pedagoginius ir naujausius mokymo/si metodus, dalyvavo skirtingų klasių bendrose pamokose, kurių metu atrado naujus mokinių motyvavimo, mokymo/si metodus, naudojamus įvairių aplinkų parinkimui, taip pat susipažino su bibliotekų sistema Islandijoje bei bibliotekos darbo specifika būtent Tarptautinėje Islandijos mokykloje. Šis vizitas suteikė galimybę pasinaudoti konkrečiomis šios mokyklos akademinio personalo žiniomis, kurios praturtins ir padės naudoti įvairesnius mokymo/si metodus pamokose. Vizito dalyviai susipažino su šios mokyklos kultūra, pedagogų profesinėmis kompetencijomis, bendravimo ir klasės valdymo modernumu.

Skaityti daugiau...

Darbo stebėjimo vizitas Maltoje

IMG 20161121 084607Vėlyvas ruduo mus Maltoje pasitinka virš 20 laipsnių temperatūra. Neskubanti, rami, šilta Malta pasitinka mus jau vėlų lapkričio  20-osios sekmadienį, sėkmingai nusileidus į mažą salelę Viduržemio jūros platybėse.  Taip prasideda Erasmus+ programos mobilumo projektas (KA1 veikla), kuriuo džiaugiasi Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokytojai ir administracija, jau antrus metus vykstantys į mobilumus – kursus, darbo stebėjimo, dėstymo vizitus –  ir galintys pasisemti patirties iš daugelio Europos Sąjungos šalių švietimo sistemų, mokytojų, mokinių.

Skaityti daugiau...

Vizitas Portugalijoje

      20160215 103803 Pagal Erasmus+ bendrojo ugdymo mobilumo mokymosi tikslais projektą vasario mėn. 15-19 dienomis viešėjau Portugalijoje, Chaves Dr. Antonio Granjo vidurinėje mokykloje. Vykau dėstyti anglų kalbos vyresnėse klasėse bei susipažinti su Portugalijos mokymo sistema.

      Pradėkime nuo to, kad apie vizitą žinojo visa mokykla, nes apie mane buvo pakabinta informacija skelbimų lentoje su nuotrauka atpažinimui.

Skaityti daugiau...