Šešupė ir Seina/Marycha- jaunimą jungiančios upės

 

intro vasara

Šešupė ir Seina/Marycha- jaunimą jungiančios upės

        logoLT-PL centrMarijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla kartu su partneriais- Lazdijų rajono savivaldybės viešąja biblioteka ir Lenkijos Seinų miesto draugija „Origo“- pradeda įgyvendinti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis 2016 metais finansuojamą projektą „Šešupė ir Seina/ Marycha- jaunimą jungiančios upės“.

    Po ilgų pasiruošimo darbų, jau šį pirmadienį, birželio 13 d., prasideda bendra keturių dienų pažintinė mobili ekologinė stovykla. Kiekviena partnerė deleguoja po 10 mokinių, kurie įgyvendins projekte numatytus tikslus: tarpkultūrinį dialogą bei domėjimąsi ekologija.

     Pirmosios veiklos numatytos Seinuose, kur dalyviai aplankys Lietuvos Respublikos konsulatą. Tada vyks edukaciniai renginiai Vygrių nacionalinio parko muziejuje. Plaukdami laivu su skaidriu dugnu, baidarėmis  dalyviai turės progą susipažinti su ežero bei upės augmenija bei gyvūnija, bus atlikti upės vandens kokybės tyrimai, iš vandens bei pakrančių bus renkamos šiukšlės. Vakare lektorius supažindins su šio krašto gamtos vertybėmis, kultūrine specifika, aptars upių ekologinę situaciją.

    Antros dienos veiklos persikels į Lazdijus bei Kapčiamiestį. Veisiejų regioninio parko direkcijos atstovai supažindins su šiame parke saugomomis vertybėmis, pristatys vietinę augaliją bei gyvūniją. Plaukimo baidarėmis metu taip pat bus renkamos šiukšlės, imami vandens mėginiai. Vakare lauks lektoriaus paskaita, vakaronė.

    Trečios dienos veiklos prasidės nuo pažinties su Suvalkų kraštovaizdžio parku bei Šešupės ištakomis. Vėliau projekto dalyviai veš savo paimtus vandens mėginius į Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) laboratorijas, atliks tyrimus. Marijampolės atliekų tvarkymo centro specialistai supažindins su atliekų tvarkymu, rūšiavimo svarba ir t.t. Vakare  mokiniai su savo grupių vadovais  išmėgins jėgas viktorinoje, kurioje prireiks ne tik visų ekologinėj stovykloje įgytų žinių, bet ir bendro komandinio darbo.

     Ši bendra keturių dienų stovykla pasibaigs plaukimu baidarėmis maršrutu Bukta - Liudvinavas, po kurio vyks aptarimas bei surinktos informacijos sklaida.

    Tikimės, kad projektas „Šešupė ir Seina/ Marycha – jaunimą jungiančios upės“ ne tik jungs jaunimą bendradarbiavimui, bet ir tolimesnėms veikloms, susijusioms su ekologija, aplinkosauga.

                             Rita Dijokienė