Per žaidimą į darbo pasaulį. Diena tėvų darbovietėje

 

 intro wint18

Per žaidimą į darbo pasaulį. Diena tėvų darbovietėje

           1Birželio 7 diena 8a klasės mokiniams įsimins ilgai, nes jie pirmą kartą buvo pakviesti į įmonę, kurioje reikėjo per nustatytą teminą įgyvendinti užsakovo pateiktą užsakymą. Taip pat reikėjo apskaičiuoti panaudotas žaliavas, įsivertinti savo veiklas, pasidalinti darbais. Kiekvienam teko savo kailiu patirti, kokias funkcijas atlieka gamybos vadovas, prekių kontrolierius, brigadininkas, kiekvienas eilinis darbuotojas.

         Tokią neįprastą užduotį mokiniams Marijampolės jaunimo darbo centre pateikė jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Loreta Barkauskienė. Mokiniai šauniai įsijautė į jiems paskirtus vaidmenis. Vyko tikras darbas: buvo lankstomi lėktuvėliai, vyko jų dekoravimas.

Vėliau brigadininkai atsiskaitinėjo kontrolieriams už sunaudotas žaliavas, aiškinosi, ar visa „pagaminta produkcija“ atitinka nustatytus kriterijus. Kiekvienas mokinys vėliau komentavo savo įspūdžius, patirtis, kas atliekant užduotį buvo sunkiausia ar lengviausia. Tai buvo šauni pamoka, kurios metu mokiniai suprato, kad vien gerų norų neužtenka, svarbu ir asmeninės savybės, mokėjimas dirbti komandoje, prisiimti atsakomybę.

         Vėliau visi vykome į Marijampolės kultūros centrą, kur susipažinome su Gabijos mama Aušrine Dubauskiene. Ji yra šių rūmų dailininkė ir scenos dekoratorė. Parodoje mokiniai sužinojo, kaip kuriamos dekoracijos, kaip jomis užpildoma scena bei koks milžiniškas yra kitų žmonių indėlis apipavidalinant sceną. Žiūrovai mato tik galutinį rezultatą. Taip pat aplankėme grimo kambarį, mažąją bei didžiąją sales, užkulisius. Po šio vizito sužinojome, kad visas nuostabias Marijampolės miesto dienų dekoracijos sukūrė Gabijos mama. Jos veide nuolat švytėjo šypsena su palinkėjimu, kad kiekvienas rastume savo taką ir galėtume realizuoti savo svajones. Nesvarbu, ar tu būsi fotografas, mašinų taisytojas, gydytojas, floristas, svarbiausia, kad darbas teiktų džiaugsmą.

         Ačiū mus priėmusiems žmonėms už nerealias patirtis.

Auklėtoja R. Dijokienė